nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Jakie wybrać tanie wyjazdy weekendowe we Włoszech?
Turystyka

Jakie wybrać tanie wyjazdy weekendowe we Włoszech?

Każdy weekend w innym mieście? Obecnie takie marzenia można spełnić w rozsądnej cenie. Mając głowę pełną pomysłów, można wybierać spośród ofert biur podróży tanie wyjazdy weekendowe. Poniżej przedstawiamy najciekawsze miejsca, do których można się wybrać na city break w słonecznej Italii, nie nadwyrężając zanadto domowego budżetu.

Tani wyjazd do Rzymu

Cappuccino w sobotę, espresso w niedzielę? Rzym kusi nie tylko pięknymi zabytkami, ale także dostępem do morza i wielu innych atrakcji. W pierwszej kolejności należy zobaczyć Koloseum i tereny Forum Romanum. To pochłonie większą część soboty, ale na wspomniane cappuccino można przysiąść przy Schodach Hiszpańskich, a następnie udać się nad Fontannę Di Trevi. Koloseum można podziwiać także w porze nocnej, gdyż podświetlone robi piorunujące wrażenie. W trakcie dnia możemy udać się do Ostii, nadmorskiego kurortu, aby podziwiać Morze Śródziemne skąpane w słońcu. W niedzielę warto odwiedzić Watykan i obejrzeć nabożeństwo na placu Św. Piotra. Do Bazyliki Św. Piotra z pewnością postoimy w długiej kolejce, ale za to będziemy mogli zobaczyć m.in. Pietę. Następne na liście są Muzea Watykańskie, ale do nich bilety najlepiej kupić z dużym wyprzedzeniem za pośrednictwem internetu. Nagrodą będą dzieła m.in. Leonarda Da Vinci czy Rafaela oraz ogromny przepych. Wyjazd do Rzymu dla jednej osoby to koszt od 370 zł.

Tani wyjazd do Wenecji

Wenecja podzielona jest na tereny położone na lądzie oraz na tę najciekawszą część, czyli historyczne centrum. Żeby można było nazwać wyjazd tanim, hotel wybieramy na lądzie i organizujemy sobie wycieczkę do części położonej na wodzie. Wenecja jest bardzo dobrze skomunikowana, można przygotować się do wyjazdu czytając aktualizowane informacje na temat opłat związanych z wjazdem do historycznej części miasta. Atrakcją samą w sobie jest przejażdżka tramwajem wodnym – vaporetto. Mając tylko weekend do dyspozycji, najlepiej udać się najpierw na Plac Św. Marka i obejrzeć bazylikę Św. Marka. Zbudowana w stylu bizantyjskim, jej wyróżnikiem są charakterystyczne kopuły oraz mozaiki. Warto odwiedzić Pałac Dożów oraz przepłynąć tramwajem wodnym po Canal Grande, mijając po drodze mnóstwo gondoli. Warto przyjrzeć się mostowi Rialto, najlepiej z daleka – to jeden z motywów kręconych w filmach, nie tylko włoskich. Za weekend spędzony w Wenecji zapłacimy od 430 zł od osoby, nie wliczając atrakcji turystycznych.

.

Podsumowanie

Włochy mogą stać się naszym kierunkiem na tanie wyjazdy weekendowe, trzeba tylko zaplanować je z głową. Najlepiej kupić taki wyjazd w ofercie first minute albo last minute i nie szaleć za bardzo z wydatkami na miejscu. Ceny od 370-400 zł za osobę za przelot i hotel to niska cena, w porównaniu z bogactwem kultury i historii, jaką te miasta mają nam do zaoferowania.