nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Południowy Tyrol, doskonałe miejsce na narty
Turystyka

Południowy Tyrol, doskonałe miejsce na narty, dlaczego warto?

Zima to idealny czas na narty, dobrze jest jednak wybrać się na nie za granicę. Świetnym kierunkiem na zimowy urlop narciarski jest Południowy Tyrol. Dobrze jest zatem poznać bliżej zalety tego przepięknego miejsca i czemu jest tak uwielbiany przez narciarzy.

Narty w Południowym Tyrolu – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim dobrze jest wiedzieć, że Południowy Tyrol to najbardziej wysunięta na północ prowincja Włoch. Region ten słynie z mnóstwa dostępnych ośrodków, które mają wszystko to, co potrzebują narciarze. Co ważne, to miejscowości mają nazwy w dwóch językach, dzięki czemu turyści mogą bez problemu się poruszać. Oprócz aktywnie spędzonego dnia na nartach można też skorzystać z tradycyjnej kuchni oraz z winnic, które są bardzo popularne w Południowym Tyrolu. Warto też wspomnieć, że śnieg w tych okolicach jest gwarantowany, dlatego też nie ma obaw, że nie skorzysta się ze stoków narciarskich.

Jakie ośrodki narciarskie w Południowym Tyrolu wybrać?

Wszystko zależy od tego, czego się oczekuje od danego miejsca, jednak dobrze jest dodać, że narty w Południowym Tyrolu są przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, dzięki czemu można bez problemu przyjechać całą rodziną. Dobrze jest też wspomnieć, że ośrodki narciarskie w Południowym Tyrolu są otwarte praktycznie przez cały rok, co sprawia, że można zarezerwować wyjazd w danym ośrodku, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Co ważne, to przeważnie przy ośrodkach narciarskich znajdują się w niedalekiej odległości stoki, co sprawia, że narciarze nie muszą tracić czasu na dojazd.

doskonałe miejsce na narty

Jakie są najlepsze hotele w Południowym Tyrolu?

Warto wspomnieć, że w Południowym Tyrolu działają zarówno ośrodki, jak i hotele narciarskie oraz całe kompleksy. Dzięki temu można mieć wszystko w jednym miejscu, co jest niesamowicie praktycznym rozwiązaniem. Najlepsze hotele w Południowym Tyrolu to między innymi:

  • Hotel Gerstgras,
  • Alpine SPA Resort Viktoria,
  • Residence Cesa Ladina,
  • Caravan Park Sexten,
  • Hotel Forestis Dolomites,
  • Alphotel Tyrol.

Warto wspomnieć, że są to najlepsze hotele w Południowym Tyrolu, które są najczęściej odwiedzane przez narciarzy z różnych stron świata. W każdym hotelu są dostępne pokoje utrzymane na najwyższym poziomie oraz jest też dostępna kuchnia, dzięki czemu narciarze po aktywnym dniu mogą od razu na miejscu zjeść ciepły posiłek. Należy też dodać, że każdy z hoteli jest położony w przepięknym miejscu, z którego rozpościerają się fantastyczne widoki.

Narty w Południowym Tyrolu – kiedy najlepiej przyjechać?

Największe oblężenie jest zimą, jednak należy mieć na uwadze, że ośrodki narciarskie w Południowym Tyrolu są otwarte przez cały rok, dlatego też można tutaj przyjechać praktycznie o każdej porze roku. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla początkujących narciarzy, którzy chcą uniknąć tłumów i przepełniania na stoku narciarskim. Należy też mieć na uwadze, że gorącym okresem jest Boże Narodzenie oraz Sylwester i Nowy Rok. Trzeba się wówczas liczyć z tym, że hotele mogą być pozajmowane już z długim wyprzedzeniem.

Kto może przyjechać na narty w Południowym Tyrolu?

Stoki narciarskie w Południowym Tyrolu są dostosowane zarówno dla zawodowych narciarzy, jak i dla dzieci oraz osób początkujących. Dlatego też każdy narciarz może dobrać taką trasę, która będzie idealna na jego umiejętności. Co ważne, to można się też zapisać na kurs narciarski i pod okiem instruktora są prowadzone indywidualne lub grupowe zajęcia, dzięki czemu każdy może się oswoić i nauczyć dobrej techniki jazdy na nartach po różnych trasach. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż takie umiejętności można wykorzystać później na różnych stokach.

Jak można zarezerwować hotele na narty w Południowym Tyrolu?

Obecnie nie ma problemu z tym, by zarezerwować miejsce w hotelu za pomocą Internetu. Dzięki temu można dokonać rezerwacji, niezależnie od tego, w jakim się jest miejscu, czy jaki jest to dzień tygodnia. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że najlepsze hotele narciarskie w Południowym Tyrolu mogą być już oblegane i zabukowane na wiele tygodni, dlatego warto to sprawdzić przed wyjazdem. Można również rezerwować miejsca zaraz po przyjeździe, jednak wtedy może być duże ryzyko, że dany hotel nie będzie miał już miejsc.

Narty w Południowym Tyrolu są świetnym rozwiązaniem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób, które podróżują samotnie, gdyż są tam przepiękne widoki i idealne warunki do nauki na nartach.

Materiał zewnętrzny