nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

wodny plac zabaw
Turystyka

Wodny plac zabaw: najlepsze pomysły

Większość dzieci uwielbia różnego rodzaju zabawy z wodą. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat najlepszych pomysłów na zabawy i wodny plac zabaw.

Wodna zupa

Wśród najlepszych pomysłów na zabawy na zewnątrz z wykorzystaniem wody można wskazać stworzenie wodnej zupy. Można w niej znaleźć bardzo zróżnicowane składniki, jednak dzieci najczęściej gotują zupę na niby z polnych kwiatów oraz innych elementów roślinności, które znajdą pod ręką. W takiej wodnej zupie może się także znajdować piasek, a nawet kamienie. Gotowanie na niby na pewno będzie fantastyczną formą rozrywki dla każdego dziecka.

Wodny świat

Kolejną fantastyczną zabawą na wodnym placu zabaw jest stworzenie wodnego świata prosto z bajki. Można do tego zadania wykorzystać wcześniej przygotowaną zupę wodną, jednak nie jest to konieczne. W tej zabawie tworzy się podwodny dom dla swoich zabawek, na przykład figurek. Na dnie miski należy poukładać wszystkie elementy, które będą imitowały wyposażenie domu. Następnie całość zalewa się wodą, dzięki czemu powstaje świetny wodny świat dla posiadanych zabawek.

wodny plac zabaw

Wodny plac zabaw – kwiatowe obrazy

W wodzie możliwe jest również tworzenie kwiatowych obrazów, które doskonale się prezentują. Ta zabawa jest nieco podobna do tworzenia wodnej zupy, ponieważ w niej także umieszcza się roślinność wewnątrz wiadra z wodą lub miski. Rośliny układa się na tafli wody i obserwuje tworzone z nich kształty. Im więcej roślin, tym lepiej, dlatego nie warto się w tym przypadku ograniczać.

Gotowanie z błota

Dla wielu dzieci frajdą będzie zabawa w gotowanie różnego rodzaju potraw z błota. Zabawa błotem nie jest czysta, dlatego jest tak atrakcyjna dla każdego dziecka, niezależnie od jego wieku. Zabawa w gotowanie z błota polega po prostu na łączeniu piasku i wody, czyli tworzenia błota oraz wymyślanie z niego różnorodnych dań. Można do nich dodawać różne rośliny, a także takie elementy jak piasek lub kamienie. Na pewno każdemu dziecku uda się wymyślić coś specjalnego w tej zabawie.

Wodny plac zabaw – zabawa w pranie

Po zabawie w gotowanie z błota dziecko może pobawić się w pranie. Jest to również bardzo atrakcyjna forma wodnej zabawy, która zachwyci każdego młodego człowieka. Do zabawy w pranie przyda się miska, woda, a także mydło w kostce, z którego można będzie stworzyć pranie. Dziecko pierze zabrudzone błotem ubrania w misce oraz stara się je jak najlepiej oczyścić z istniejących zabrudzeń. Zabawa najlepiej sprawdzi się w ogrodzie, jednak z powodzeniem można się w nią bawić także na balkonie.

Lodowe kostki

Kolejną fantastyczną zabawą dla dzieci na wodnym placu zabaw jest stworzenie lodowych kostek, w których można znaleźć niespodzianki. Zabawa powinna być wcześniej w odpowiedni sposób przygotowana przez rodzica, który zamraża kostki wraz z niespodziankami w środku. Zadaniem dziecka jest rozmrożenie kostek lub zniszczenie ich młoteczkiem, tak aby wydobyć z ich wnętrza zapakowane niespodzianki. W tej zabawie przydatne będą małe foremki do zamrażania kostek lodu z zabawkami w ich wnętrzu. Roztopienie lub zniszczenie kostek lodu nie powinno stanowić problemu dla żadnego dziecka.

dziecko na placu zabaw

Wodny plac zabaw – stolik wodny

Fantastyczny wodny plac zabaw to także wodny stolik. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć różne oferty tego rodzaju produktów. Jednak stolik wodny z powodzeniem można także stworzyć w sposób samodzielny dzięki wykorzystaniu podstawowych rekwizytów. Stolik wodny idealne sprawdzi się do wykonywania przez dziecko prostych i zarazem bardzo zajmujących czynności, takich jak przelewanie wody. Oprócz tego stolik wodny może być także stanowiskiem zabawy dla ulubionych zabawek dziecka, dlatego warto wziąć pod uwagę różne sposoby zabawy tym przedmiotem.

Balony z wodą

W przypadku dzieci doskonale sprawdzi się także zabawa w balony z wodą. W sprzedaży można znaleźć specjalne balony, które są przeznaczone do nalewania do nich wody oraz do zabaw z wodą. Jednak można również spróbować napełnić wodą standardowe balony. Dzieci na pewno będą miały sporo frajdy przy takiej zabawie, ponieważ będą mogły swobodnie rzucać balonikami z wodą. Dlatego ta forma zabawy najlepiej sprawdzi się na świeżym powietrzu, na przykład w ogródku.