nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Polskie góry latem: gdzie warto się wybrać?
Lifestyle

Polskie góry latem: gdzie warto się wybrać?

Góry mogą zachwycać o każdej porze roku, jednak dla amatorów długich wędrówek idealnym okresem do ich poznawania są miesiące letnie. Długi dzień pozwala na spokojne wędrowanie na długich odcinkach, a wysoka temperatura sprzyja tym, którzy mają zamiar nocować w namiotach. Gdzie warto się wybrać?

Beskid Niski i Bieszczady

To raj dla miłośników pięknych widoków, dzikiej przyrody oraz dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Te góry latem przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku, a czekające tu szlaki mogą oczarować niejednego. W Beskidzie Niskim kusi Cergowa oraz okolice Wysowej, intrygują też łemkowskie wioski, wśród których wyróżnia się Zyndranowa. W Bieszczadach czeka z kolei Tarnica oraz połoniny: Caryńska i Wetlińska, kuszą też drewniane cerkwie oraz piękne plaże w rejonie Jeziora Solińskiego.

beskid niski

Magia Tatr: gdzie warto się wybrać w góry latem?

Długie dni to idealne warunki na dłuższe wyprawy w Tatry, które mają się czym pochwalić. Spacery po dolinkach tatrzańskich same w sobie są ciekawą przygodą, zachwyt wzbudzają też takie miejsca, jak rejon Kasprowego Wierchu. Dla tych, którzy mają dobrą formę, ciekawą propozycją może się stać wycieczka na Rysy. Można na nie wejść zarówno od strony Morskiego Oka, jak i od strony słowackiej, a dokładniej od strony Popradzkiego Stawu. Nagrodą za wspinaczkę będzie ogromna satysfakcja i piękne widoki. Warto jednak pamiętać, że jest to naprawdę wymagający szczyt, do zdobycia którego należy się odpowiednio przygotować.

Beskid Śląski i Żywiecki: magia familijnego wypoczynku

Beskid Śląski i Żywiecki to świetne zagospodarowanie, spora ilość schronisk turystycznych oraz szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności. Te góry świetnie sprawdzają się jako cel rodzinnych wypraw, szczególnie w chwili, gdy w podróży ma uczestniczyć dziecko. Można tu wędrować po zboczach Pilska, można cieszyć się pobytem w tak uroczych bacówkach, jak ta na Rycerzowej. Można wybrać się na spacer do źródeł Wisły i poznać magię Baraniej Góry, można wybrać się na bardziej wymagającą wędrówkę po Worku Raczańskim. A dla tych, którzy chcą zachęcić dzieci do gór, dobrymi punktami będą te miejsca, gdzie można korzystać z wyciągów. Skrzyczne, Szyndzielnia i Czantoria – to tylko wybrane szczyty, na które można dostać się szybko i bez wysiłku.

beskid śląski

Jakie góry mogą stać się idealnym miejscem na letni urlop? Pieniny oczarują swą przyrodą i malowniczym przełomem Dunajca, wielkie wrażenie zrobią też Karkonosze, kuszące majestatyczną Śnieżką oraz takimi kurortami, jak Karpacz czy Szklarska Poręba. Każda z tych grup górskich może nam sporo zaoferować, a czas spędzony w polskich górach z pewnością nie będzie czasem straconym.