nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Jak wybrać najlżejsze walizki do samolotu?
Turystyka

Jak wybrać najlżejsze walizki do samolotu?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór walizki do samolotu jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo modeli różnych producentów, co nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Dlaczego wart okupować możliwie najlżejsze walizki do samolotu?

Walizka z zamkiem TSA

Koniecznie trzeba zdawać sobie, że wspomniany zamek TSA jest w najprostszym możliwym ujęciu zamkiem szyfrowym, do którego kod ustalany jest przez właściciela produktu. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to najbardziej istotna zaleta wspomnianego rozwiązania. Godny uwagi jest bowiem fakt, że obok szyfru umiejscowiona jest dziurka na klucz. Należy mieć świadomość, że specjalny klucz jest w posiadaniu służb celnych, które w przypadku ewentualnej konieczności otwierają wspomnianą walizkę, a później ją zamykają. W ten sposób można mieć całkowitą pewność, że bagaż jest całkowicie bezpieczny.

Waga walizki

Z pozoru mogłoby się wydawać, że jest to mało istotna kwestia jeżeli chodzi o kompletowanie bagażu. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w możliwie najlżejszą walizkę. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ograniczenia dotyczące wagi bagażu rejestrowanego mogą sprawić, że wybranie lżejszego produktu pozwoli na zaoszczędzenie dodatkowych kilogramów.

Bezpieczeństwo

Należy mieć świadomość, że podczas podróży samolotem bagaż jest zdawany już na lotnisku. Rekomendowane jest zatem zadbanie nie tylko i wyłącznie o jego ochronę, ale również bezpieczeństwo. Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w produkt charakteryzujący się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Świetnym rozwiązaniem może być aluminium. Jak wiadomo przewóz bagażu będzie związany z różnego rodzaju wstrząsami. Istnieje zatem możliwość uszkodzenia zawartości walizki nie tylko podczas rozładunku, ale również załadunku. Walizki z aluminium są odporna na wgniecenia, odkształcenia. Gwarantują również właściwą amortyzację w przypadku ewentualnego upadku.

Kółka oraz teleskopowa rączka

Należy pamiętać, aby przed zakupem walizki bardzo dokładne sprawdzić, jakiego rodzaju kółka zostały zamontowane w określonym produkcie. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na model z kółkami z twardego tworzywa. Powinny one bez żadnego problemu obracać się o 360 stopni. Wspomniany rodzaj kółek nie tylko znacznie poprawi zwrotność walizki, ale również umożliwi zrównoważyć ciężar bagażu. Nie można oczywiście pod żadnym pozorem zapomnieć o teleskopowej rączce, która wpłynie na zdecydowane zwiększenie komfortu jeżeli chodzi o prowadzenie omawianej walizki.