nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Gdzie na ferie zimowe z dzieckiem - najlepsze miejsca
Turystyka

Gdzie na ferie zimowe z dzieckiem – najlepsze miejsca

Ferie zimowe to szczególny czas, który można spędzić z rodziną i cieszyć się atrakcjami przygotowanymi przez ośrodki turystyczne. Zima to piękny okres białego puchu i wspaniałej różnorodności zabaw i sportów śnieżnych, więc gdzie na ferie z dzieckiem?

Magiczny Kraków

Miasto władców Polski jest znane każdemu dziecku z takich legend jak o Kraku lub o Wandzie. To miasto ma wiele do zaoferowania – magiczny Wawel, pełen życia rynek w samym sercu miasta czy ogromny Barbakan to wspaniałe punkty turystyczne.
Są jednak atrakcje, które nie są znane na całą Polskę, a jednak cieszą się równie mocnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi.

Krakowski Ogród Zoologiczny zaprasza na wspaniałą zimową przygodę, gdzie dzieci dowiedzą się, jak zwierzęta przygotowują się na zimę i wraz z rodzicami podążą Ścieżką Zimowego Zwiedzenia, która zapozna gości z mieszkańcami ogrodu – pingwiny, lisy polarne, sowy śnieżne, renifery i cała reszta nie może się już doczekać, by wyjść na powitanie.

Spotkanie na pewno będzie emocjonujące zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, więc warto rozładować energię na największym lodowisku w Parku Jordana pod gołym niebem.

Wieczorem Park Doświadczeń zaprasza do Ogrodu Świateł, czyli na największy light show w Polsce, który wciąga przez króliczą norę wprost do świata Alicji w Krainie Czarów.
Jest to niepowtarzalna okazja, by wypić herbatkę u Kapelusznika, poznać wszystkich bohaterów z Krainy Czarów i zobaczyć weekendowe pokazy laserowe.

Kraina Tysiąca Jezior – Mazury

Mazurskie rzeki i jeziora aż się proszą, by wypłynąć na malowniczy spływ kajakiem. Sprzęt, można wypożyczyć na miejscu, natomiast zaleca się ubrać ciepło i nieprzemakalnie oraz mieć przy sobie termos z gorącą herbatą.

Fani sportów zimowych będą zachwyceni Piękną Górą. Ośrodek narciarski oferuje pięć wyciągów narciarskich i dwa kilometry tras zjazdowych o różnych poziomach zaawansowania i dostosowane odpowiednio do wieku.

Dla miłośników wyzwań, którzy tęsknią za zimowym sportem ekstremalnym otwierają się możliwości na Górze Czterech Wiatrów.
Ośrodek oferuje między innymi snowkiting i snowtubing, w tym pięć tras zjazdowych i trzy wyciągi. Jest również możliwość wykupienia szkółki narciarskiej dla dzieci.

Zielone Podlasie

Rodziny mieszkające na co dzień w mieście często pragną odetchnąć świeżym powietrzem i wyjechać na zielone tereny. Podlasie zachwyca o każdej porze roku leśnymi terenami i czystym powietrzem. Warto pójść na spacer jedną z tras dziewiczego lasu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, czyli Puszczę Białowieską zwaną Zielonym Skarbem Polski. Podlasie jest znane również z kreatywnych pensjonatów, które organizują zabawy i kuligi dla dzieci oraz wspaniałą architekturą miasteczek, kościołów i cerkwi.