nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Wakacje w kurorcie - przegląd najciekawszych kierunków.
Urlop

Wakacje w kurorcie – przegląd najciekawszych kierunków.

Wakacje w kurorcie do znakomity pomysł dla każdego. Single, rodzice z dziećmi, seniorzy: każdy znajdzie coś dla siebie. Zrobiliśmy dla Was przegląd najciekawszych kurortów w Europie.

Riwiera Turecka – Alanya

Alanya to urokliwe miasto położone na Riwierze Tureckiej, od strony morza śródziemnego. Od strony lądu otoczona jest górami Taurus. Miasto zachwyca zabytkami z czasów kultury bizantyjskiej, zwiedzić wypada także jaskinie skalne. Znajduje się tu także wiele pubów i dyskotek, ale na dłuższą chwilę warto zatrzymać się na jednej z plaż – plaży Kleopatry. Jak sama nazwa wskazuje, nazwa zaczerpnięta jest od boskiej Kleopatry, która ponoć spotykała się na niej z Markiem Antoniuszem. Według legendy Marek Antoniusz sprowadził dla Kleopatry piasek z Egiptu, dzięki czemu zawdzięczamy tą cudowną, 2,5 kilometrową plażę.

alanya

Wakacje w kurorcie – Riwiera Francuska – Nicea

Nicea to nieformalna stolica Lazurowego Wybrzeża. Najlepiej przylecieć tutaj samolotem, ale drogą lądową można także dostać się w malowniczy sposób: albo bezpośrednim pociągiem z Warszawy, albo samochodem, dzięki czemu możemy przejechać się autostradą zawieszoną między wysokimi skałami, z wieloma punktami widokowymi i tunelami. Sama Nicea jest kosmopolityczna, usłyszymy tu wiele obcych języków. Na uwagę zasługuje stare miasto, Plac Massena, bazylika Notre-Dame oraz wiele innych zabytków. Warto odwiedzić targ na starym mieście i kupić pamiątki, aby zaraz obok wejść na punkt widokowy ze Wzgórza Zamkowego. Na Promenadzie Anglików, która mierzy 7 kilometrów możemy podziwiać wspaniałe widoki, usiąść na ogólnodostępnych krzesłach, zajrzeć przez ramię artyście malującemu swoje dzieło, lub zażywać kąpieli słonecznych. Stąd możemy udać się na bajeczną, piaszczystą plażę, żeby poleniuchować.

nicea

Riwiera Włoska – Rimini

Rimini to najbardziej znany kurort nad Adriatykiem, który nigdy nie zasypia. W dzień odwiedzany przez rodziny z dziećmi, seniorów, a w nocy przez spragnionych zabawy studentów i singli. Rimini słynie przede wszystkim z szerokiej, piaszczystej, i długiej na 15 kilometrów plaży. Dostęp do niej przeważnie jest płatny, ale w cenie mamy animacje, restauracje i serwis plażowy. W Rimini zwiedzimy także zabytki, jak np. Zamek Sismondo. Blisko jest stąd do San Marino, państwa-miasta z zabytkowymi, średniowiecznymi wieżami, położonymi na wysokim punkcie widokowym. San Marino słynie także z degustacji alkoholi, które mają na celu ich zakup w niskiej cenie. Będąc w Rimini możemy zrobić dzieciom frajdę i zabrać je do Aquario di Cattolica, gdzie zobaczymy m.in. pingwiny, czy rekina.

rimini

Wakacje w kurorcie – podsumowanie

Kurort ma to do siebie, że nie można się w nim nudzić. Obok pięknych plaż, do wyboru mamy całą gamę atrakcji, z których warto skorzystać, żeby przywieźć do domu niezapomniane wrażenia.