nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Biura podróży - dlaczego warto korzystać z ich oferty?
Turystyka

Biura podróży – dlaczego warto korzystać z ich oferty?

Planując podróż, mamy do wyboru dwie opcje. Możemy skorzystać z oferty wybranego przez nas biura podróży lub zorganizować wyprawę na własną rękę. Pierwsze rozwiązanie wciąż ma swoją grupę zwolenników. Jakie są zalety korzystania z pomocy profesjonalnej agencji podróżniczej?

Fachowa obsługa

Biura podróży zatrudniają wykwalifikowanych pracowników, najczęściej absolwentów kierunków turystycznych. Orientują się oni w aktualnych sytuacjach gospodarczych wybranych krajów, są obeznani z ich tendencjami kulturowymi, służą dobrą radą, które miejsca są w szczególności warte odwiedzenia. Nierzadko agenci biur podróży to zapaleni miłośnicy eksplorowania zarówno lokalnych, jak i zagranicznych destynacji.

Kompleksowość usług

Jedną z najważniejszych zalet korzystania z biura podróży to gwarancja kompleksowości usług. Nie musimy martwić się o bookowanie biletów lotniczych i noclegu, posiłki, transport z lotniska, czy opłaty klimatyczne. Wszystko załatwiane jest za nas. Biuro podróży ustala cenę i szczegółowo określa, co jest w niej zawarte. Możemy wykupić wycieczkę z pełnym wyżywieniem (wtedy naturalnie kwota jest wyższa) lub bez. Bardzo wygodną opcją jest także zarezerwowanie wycieczek fakultatywnych. Przykładowo, jeśli zdecydowaliśmy się lecieć do Grecji, po przybyciu na miejsce nie musimy tracić czasu na szukanie agencji zajmujących się organizacją miejscowych wycieczek i przeglądanie ich ofert. Za wszystko możemy uiścić opłatę w polskim biurze podróży.

Atrakcyjne oferty

Biura podróży bardzo często wystawiają ogłoszenia z atrakcyjną ofertą cenową. Najczęściej nazywane są one „last minute”, co oznacza, że wyjazd ma miejsce w niedługim czasie po jego zabookowaniu. Cena jest dużo niższa i mamy pełny dostęp do wyżywienia, tzw. all inclusive. Najczęściej są to wyjazdy tygodniowe.

Większe bezpieczeństwo

Ma to duże znaczenie szczególnie podczas egzotycznych wypraw. Ameryka Łacińska, Afryka, czy kraje Bliskiego Wschodu nie uchodzą w opinii społecznej za zbyt bezpieczne. W tym wypadku samotne podróżowanie nie jest więc zawsze dobrym pomysłem. Bardziej komfortowym rozwiązaniem są więc wakacje z biurem podróży. Biuro dba ono o to, aby zwiedzanie odbywało się w zorganizowanych grupach. W ten sposób możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, takich jak zaczepianie przez ulicznych sprzedawców, kradzież sprzętu elektronicznego, czy wyłudzanie pieniędzy od lokalnych mieszkańców. Opiekunowie przydzieleni na miejscu służą także pomocą w kwestii wymiany walut.