nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

przysiady ze sztangą
Turystyka

Jak dobrze wykonywać przysiady ze sztangą?

Przysiady są ćwiczeniem, które mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni w każdym wieku. Można nieco urozmaicić je, włączając do tego sztangę. Dodatkową zaletą jest fakt, że takie przysiady można wykonywać w domu. Nie jest potrzebny specjalistyczny i drogi sprzęt ani dużo miejsca. Jak prawidłowo wykonywać przysiady ze sztangą?

Przysiady ze sztangą dobre dla każdego

Przysiady są z prostym ćwiczeniem, które angażuje do pracy różne partie mięśni. Można poprawić kondycję i sylwetkę. Szczególnie doskonałe efekty widoczne są w okolicach nóg i pośladków. Można również wzmocnić mięśnie, które stabilizują korpus, mięśnie brzucha i grzbietu. Dodatkowo robiąc przysiady ze sztangą, można także wzmocnić mięśnie rąk. Regularne wykonywanie takiego treningu pozytywnie wpływa na rozwój całej sylwetki, a to z kolei prowadzi do wydzielania hormonów odpowiedzialnych za rozwój całego ciała.

przysiady ze sztangą

Przysiad do kąta prostego czy pełny?

Dla wielu osób początkujących przysiad jest jeden. Jednak można wykonywać go w dwóch wersjach, to kąta prostego lub jako przysiad pełny. W tym drugim przypadku należy uwzględnić mniejsze obciążenie na sztandze, gdyż można zbytnio przeciążyć kręgosłup. Pełne przysiady mogą także obciążać rzepkę i staw kolanowy, a więc jest to ćwiczenie dla osób zdrowych, pełnych energii i siły. Początkujące osoby lub starsze powinny zdecydować się na przysiad do kąta prostego. Oczywiście muszą być one wykonywane odpowiednio. Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na jedno spotkanie z trenerem personalnym, który dokładnie pokaże, jak wykonywać ćwiczenia i jakie obciążenie dobrać do kondycji czy sylwetki.

Zobacz także: https://www.nartywalpach.pl/jak-wybrac-stroj-do-treningu/

Dlaczego warto wykonywać przysiady ze sztangą?

Przysiady stały się w ostatnim czasie bardzo popularne wśród kobiet, które marzą o sylwetce Jennifer Lopez. Duża pupa jest symbolem kobiecości, a przysiady ze sztangą są najlepszym ćwiczeniem, aby uzyskać taką sylwetkę. Ogólnie tego typu trening bardzo polecany jest wszystkim sportowcom, gdyż doskonale buduje masę mięśniową i zwiększa dynamikę dolnych kończyn. Dodatkowo znakomicie pracują mięśnie głębokie, które stabilizują kręgosłup. Przysiady można wykonywać ze sztangą z przodu i z tyłu. W obu przypadkach są zalety, których nie sposób pominąć. Można zatem robić trening zarówno ze sztangą na barkach, jak i na plecach. W pierwszym przypadku zdecydowanie pracują mięśnie czworoboczne, a w drugim mięśnie czworogłowe.

sztanga przysiady

Jak prawidłowo wykonywać przysiady ze sztangą?

Podczas wykonywania ćwiczeń niezwykle ważna jest postawa. Przede wszystkim najlepiej stać przed lustrem, aby można było wychwycić wszystkie błędy. Sztangę chwyta się mocno i pewnie. Należy oczywiście stać na całych stopach, a rozstaw nóg powinien być troszkę szerszy niż szerokość bioder. Bardzo ważne jest także napięcie mięśni brzucha i oddech, który powinien być równomierny. Samo wykonanie przysiadu nie jest bardzo skomplikowane, ale bardzo istotną rolę odgrywa technika. Z tego względu najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalisty, który pokaże, w których miejscach ćwiczenie wykonywane jest w sposób nieprawidłowy. Nawet podczas robienia przysiadów można wyrządzić sobie krzywdę. Na pewno złe ustawienie nóg może spowodować kontuzję stopy czy kolana. Wykonywanie zbyt płytkich przysiadów może nie przynieść oczekiwanych efektów. Źle dobrane buty nie zapewnią odpowiedniej stabilizacji stopy, co może doprowadzić do poważnych urazów. Nie wolno zapomnieć także o koncentracji, która podczas treningu odgrywa kluczową rolę. Chwila nieuwagi może być przykra w skutkach.