nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię aut?
Porady

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię aut?

Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów staje się w Polsce, na wzór Zachodu, coraz bardziej popularne. Ludzie przekonują się, że rozwiązanie to wcale nie jest tak kosztowne jak im się wcześniej wydawało, a przy tym w wielu przypadkach może być niezwykle wygodne. Dotyczy to między innymi sytuacji, w której przybywa się do innego miasta innym środkiem lokomocji niż własne auto czy wówczas, gdy własny samochód został unieruchomiony. Jak jednak wybrać dobrą wypożyczalnię?

Nie tylko koszt wypożyczenia

Ponieważ popularność takich usług rośnie, na rynku działa wiele oferujących je firm i stale pojawiają się nowe. Nie warto jednak decydować się na pierwsze z brzegu przedsiębiorstwo – konkurencja pozwala na dokonanie satysfakcjonującego wyboru. By go sobie zagwarantować, trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że stawka dobowa za wynajęcie auta nie musi być jedynym kosztem. Niektóre firmy doliczają sobie wiele dodatkowych opłat, na przykład za wyposażenie – w postaci fotelika dla dziecka czy GPS-a, nakładają limity kilometrów czy nie pozwalają udawać się autem za granicę – złamanie tych zasad może grozić nałożeniem dodatkowych opłat. Bardzo ważne jest też, by wybraną firmą była wypożyczalnia aut bez kaucji – uiszczenie kaucji, choć potem, jeśli auto nie zostało uszkodzone, jest ona zwraca, może być kłopotliwe dla osób, które nie dysponują wolną gotówką. Jeśli jednak chce się wypożyczyć samochód luksusowy, kaucja zawsze będzie naliczona i na pewno nie będzie ona mała.
Inne dodatkowe opłaty, jakie mogą wchodzić w grę, to na przykład podstawienie samochodu w wybrane przez klienta miejsce i jego odebranie z wybranego punktu po zakończeniu okresu najmu. Warto zatem szukać firm, które wszystko to gwarantują za darmo i nie mają ukrytych opłat. Na szczęście konkurencja w tej branży jest na tyle duża, że podmiotów oferujących tak atrakcyjne warunki jest coraz więcej.

Jaki samochód?

Na pewno też warto skorzystać z usług wypożyczalni, która ma bogatą flotę i zróżnicowane samochody wchodzące w jej skład. Każdy ma bowiem własne wymagania co do pojazdu, a nawet przyzwyczajenia. Biznesmen będzie chciał przemieszczać się pojazdem klasy premium, osoba o mniejszym budżecie – z małą pojemnością silnika, a osoby, które zawsze jeździły samochodami z manualną skrzynią biegów, raczej nie odnajdą się nagle w prowadzeniu pojazdu ze skrzynią automatyczną. Duży wybór samochodów, podzielonych na różne kategorie, pozwala każdemu dokonać satysfakcjonującego wyboru i uniknąć zbędnego przepłacenia za usługę.