nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Relaks i regeneracja
Rekreacja

Relaks i regeneracja po intensywnym dniu na tatrzańskim szlaku

Ile razy po wyprawie w góry czuliście się zmęczeni, a może wręcz pozbawieni energii? Zdarza się to, szczególnie gdy nasz organizm nie jest przyzwyczajony do wzmożonej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Taka reakcja organizmu odbiera nam ochotę do dalszych wędrówek, a przecież to one są główną atrakcją naszych Tatr.

Jednak nie dajmy się złapać w sidła zmęczenia! Mamy przecież dostępną prostą, a skuteczną metodę na szybkie odzyskanie utraconej energii. Jest nią dobrze nam znane, choć mało doceniane, jacuzzi! To dzięki niemu następnego dnia z ochotą znowu ruszymy na szlak.

Sami zobaczcie, co może nam dać z pozoru prosta kąpiel w bąbelkach!

Cudowny wpływ masażu bąbelkami

Wbudowane w jacuzzi dysze masujące są jak ręce delikatnej masażystki. Pomogą nam zrelaksować mięśnie ramion i pleców oraz odprężyć zmęczone wędrówką mięśnie nóg. Wysoka temperatura sprawi, że nasze naczynia krwionośne się rozszerzą, a żwawiej płynąca krew dostarczy do każdej komórki naszego ciała większa ilości tlenu i składników odżywczych.

Poza tym zanurzenie się w buzującej bąbelkami ciepłej wodzie jest czymś, co wielu z nas kojarzy się z pełnym relaksem. I nie ma w tym niczego dziwnego! Zostało to potwierdzone nawet przez naukowców, że kąpiele w jacuzzi pobudzają nasz organizm do wydzielania dodatkowej porcji serotoniny, która bezpośrednio wpływa na obniżenie poziomu stresu i finalnie uspokaja nasz układ nerwowy.

Szum wody pomoże nam również spowolnić codzienny natłok myśli i wprowadzić nasz umysł w stan wyciszenia. Dodatkowo zanurzenie się w wodzie sprawi, że będziemy musieli oddychać mocniej i równomierniej, a to również wpłynie odprężająco na umysł oraz mięśnie przepony i ramion.

Gdy zanurzymy się w jacuzzi, nasze ciało stanie się subiektywnie lżejsze, dzięki wyporności wody. W takich warunkach zmniejszy się nacisk na nasze stawy i kręgosłup, co pozwoli zmęczonemu ciału szybciej odpocząć. Odciążone stawy szybciej wrócą do formy i odzyskają swoją sprawność. Już po kilkudziesięciu minutach wodnego masażu bąbelkami odczujemy, że odzyskujemy siły utracone w trakcie górskiej wyprawy.

Dodajmy szczyptę muzyki

Jeśli wypoczynek w jacuzzi ma nam przynieść maksymalne efekty, to warto wzbogacić go o pozytywne efekty, jakie daje słuchanie muzyki. Spokojna muzyka klasyczna lub dźwięki natury będą mieć bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

Muzykoterapia ma działanie łagodzące stres i wprawia umysł w pozytywny nastrój. Dobrze jest połączyć ją z pobytem w jacuzzi i dodatkowo uprzyjemnić sobie wieczorne chwile relaksu.

Wyprawa w góry z finałem w jacuzzi

Po wyprawie w góry miło jest zażyć odrobiny wypoczynku i rozrywki w jacuzzi w JLS Apartamenty – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/. Gorące kąpiele, hydromasaże i przyjemna muzyka są idealną formą łączenia przyjemnego z pożytecznym.

Odprężymy w nich nasze ciało, zrelaksujemy umysł i poprawimy samopoczucie, aby nasz pobyt w Tatrach dawał nam zawsze maksimum satysfakcji z urlopu!