nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Lifestyle

Treningi EMS – poznaj korzyści, jakie daje elektrostymulacja mięśni!

Szukasz takich treningów, które pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych wyników bez wysiłku? Kiedyś wydawało się, że takie nie istnieją, ale obecnie można z nich skorzystać! To treningi EMS, które łączą ruch z elektrostymulacją mięśniową. Sprawdź najważniejsze informacje na ich temat!

Czym jest Electric Muscle Stimulation – EMS?

EMS, czyli Electric Muscle Stimulation to proces polegający na elektrostymulacji mięśni. Stosowany jest on przede wszystkim podczas treningów EMS, które dzisiaj są bardzo popularne.

Treningi EMS są rodzajem treningów personalnych, czyli są one prowadzone z trenerem. Wykorzystują one specjalne urządzenia do elektrostymulacji mięśni, które doprowadzają do nich impulsy elektryczne.

Podczas treningów EMS tkanka mięśniowa poddawana działaniu impulsów kurczy się i rozkurcza szybciej, a także mocniej. W rezultacie nawet zwykłe ćwiczenia, które wykonuje się podczas takich treningów, są jeszcze skuteczniejsze.

Czy elektrostymulacja mięśniowa jest bezpieczna?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej są bezpieczne, ponieważ w ich trakcie stosowane są impulsy o niskim napięciu, które nie powodują ryzyka porażenia.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że treningi tego typu nie są przeznaczone dla osób, które mają problemy z sercem, u których wszczepiono rozrusznik serca. Również nie powinny korzystać z nich kobiety w trakcie ciąży.

Gdzie dostępne są treningi EMS?

Dużą popularność treningów EMS sprawiła, że obecnie oferuje je wiele klubów sportowych. Działają również kluby, których domeną są te właśnie treningi.

Jeżeli chcesz zapisać się na trening EMS Mokotów jest jedną z wielu lokalizacji, gdzie można z niego skorzystać. 

W sprzedaży można też znaleźć urządzenia, które są przeznaczone do domowych treningów połączonych z elektrostymulacją mięśni, jednak nie są one aż tak efektywne jak treningi prowadzone w klubach.

Jak przebiega trening EMS?

EMS jest rodzajem treningu personalnego. Wobec tego każda osoba, która udaje się do klubu sportowego, by skorzystać z treningu, jest otoczona opieką trenera, który pomaga jej w dążeniu do obranego celu.

Pierwsza wizyta w klubie polega wtedy na przeprowadzeniu niezbędnych pomiarów ciała, między innymi wagi, wzrostu, poziomu tkanki tłuszczowej. Pozwolą one na kontrolowanie postępów treningowych.

Trener personalny uzgadnia następnie ze swoim klientem jego cele treningowe. Przykładowo może być to uzyskanie konkretnej wagi czy też cel polegający na zmniejszeniu dolegliwości bólowych i poprawie kondycji.

Potem trenujący zakłada kamizelkę wyposażoną w elektrody doprowadzające impulsy elektryczne do jego tkanki mięśniowej. Trener wybiera na urządzeniu do EMS konkretny program, a następnie trenujący musi wykonywać według niego konkretne ćwiczenia.

Jak długo trwa trening elektrostymulacji mięśniowej?

Czas trwania treningów tego typu to najczęściej około 20 minut. To niewiele, jednak w trakcie tak krótkiego treningu można osiągnąć wyniki porównywalne z wynikami około 2 godzin spędzonych na siłowni.

Zaleca się najczęściej jeden trening elektrostymulacji mięśniowej w ciągu tygodnia, co powoduje, że jest to bardzo dobry wybór dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na ćwiczenia.

Jakie efekty dają treningi EMS?

Dzięki treningom EMS można osiągnąć bardzo dobre efekty, między innymi:

  • zrzucić kilogramy
  • poprawić masę i siłę mięśni
  • wymodelować swoje ciało
  • zmniejszyć bóle
  • poprawić efekty rehabilitacji
  • zwiększyć kondycję

Warto wiec wziąć pod uwagę treningi elektrostymulacji mięśniowej, gdy celem jest uzyskanie szybkich i skutecznych wyników ćwiczeń. Dzięki EMS można cieszyć się doskonałymi rezultatami bez godzin spędzonych na siłowni i w klubie fitness!