nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Narty w Alpach: gdzie warto się wybrać?
Sport

Narty w Alpach: gdzie warto się wybrać?

Piękne widoki, ośnieżone stoki oraz ogromna ilość tras zjazdowych – z takimi atrakcjami zazwyczaj kojarzone są Alpy. Te majestatyczne góry stały się idealnym celem podróży dla miłośników sportów zimowych, dla których beztroska zabawa na stokach jest priorytetem. Gdzie warto się wybrać? Oto cztery kraje alpejskie i cztery ośrodki narciarskie, które mogą oczarować każdego.

La Rosiere – Francja

Kto stawia na narty w Alpach Francuskich, ten pewnie doceni wypoczynek w regionie Valle d’Aosta. Jedną z ciekawszych miejscowości jest tu La Rosiere – ważny punkt dla amatorów sportów zimowych oraz miłośników drewnianej architektury. Tu wszystko kręci się wokół Mont Blanc – najwyższego szczytu Europy, oraz pobliskiego ośrodka narciarskiego Chamonix, z którego można wjechać kolejką na szczyt Aiguille du Midi. To jeden z ciekawszych punktów widokowych w Alpach Francuskich, który można odwiedzać o każdej porze roku. La Rosiere może się też pochwalić rodzinną atmosferą i bezpiecznymi trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności.

Austria – Heiligenblut

Narty w Alpach to przede wszystkim wiele ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu w Austrii – kraju, który właśnie dzięki sportom zimowym i świetnie zagospodarowanym ośrodkom narciarskim zyskał wielką popularność. Zimowych kurortów w Alpach austriackich nie brakuje, a wśród tych, którym warto poświęcić swój czas, znajduje się Heiligenblut. To spokojna miejscowość, której wielkim walorem jest położenie u stóp Grossglockner – najwyższego szczytu w Austrii. Na gości czeka tu ponad 50 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności oraz malownicza okolica, którą można poznawać m.in. podczas pieszych wędrówek. Heiligenblut może się też pochwalić ciekawymi zabytkami, w gronie których wyróżnia się gotycki kościół św. Wincentego. To jeden z najważniejszych zabytków sakralnych Austrii oraz turystyczna wizytówka Karyntii.

Szwajcaria – Verbier

Verbier to popularny ośrodek narciarski, mogący się pochwalić pięknymi widokami na Alpy Zachodnie oraz bardzo dobrym zagospodarowaniem. Verbier wchodzi w skład największego obszaru narciarskiego w Szwajcarii, znanego jako Cztery Doliny. Tu na nartach można szaleć do woli przez kilka miesięcy w roku, a że z myślą o gościach przygotowano tu ponad 400 km tras zjazdowych, nikt na nudę nie będzie tu narzekać. Dodatkowym walorem tego miejsca są piękne widoki na dolinę Val de Bagnes oraz ciekawa zabudowa, dzięki której spacery po miasteczku Verbier będą dla każdego gościa wspaniałą przygodą.

Włochy – Solda

Kto chce spędzić zimowy urlop we Włoszech, nacieszyć się pięknymi widokami oraz poszaleć na nartach, ten pewnie doceni tak ciekawy ośrodek sportów zimowych, jakim jest Solda. To obszar idealny dla tych, którzy stawiają na kameralną atmosferę oraz na dobre zagospodarowanie. Czeka tu sporo atrakcji dla tych, którzy stawiają na narciarstwo zjazdowe, jak i dla tych, którzy preferują biegówki. W malowniczej scenerii czekają też inne atrakcje, m.in. muzeum, w którym można zobaczyć ciekawą ekspozycję na temat lodu oraz kolekcję pięknych obrazów, na których przedstawiono szczyt Ortler – jeden z najważniejszych punktów na mapie Tyrolu Południowego.

Alpy mogą sporo zaoferować miłośnikom sportów zimowych. Nie brak tu ciekawych tras zjazdowych oraz miejsc, w których można poszaleć na biegówkach. Obok modnych kurortów czekają kameralne ośrodki, chętnie wybierane przez tych, dla których spokój jest sprawą równie ważną, jak dobrze zagospodarowane stoki. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, dzięki czemu spędzi wyjątkowy urlop zimowy w najpotężniejszych górach Europy.