nartywalpach.pl

Turystyka i Relaks

Co zwiedzić w Turcji? Top 3!
Turystyka

Co zwiedzić w Turcji? Top 3!

Turcja zachwyca bogactwem cudownych plaż, wysokich temperatur powietrza i przepychem historycznych zabytków. W okresie od lipca do końca października najlepiej wybrać się na wypoczynek na plaży, bowiem średnie temperatury w tych miesiącach sięgają 31-35 stopni Celsjusza. W pozostałym okresie temperatury powietrza także są wysokie, ale dające się znieść w normalnym funkcjonowaniu. To najlepszy czas na zwiedzanie Turcji. Historia Tureckich zabytków sięga czasów antycznych. Oprócz tego, wiele atrakcji pozostało po Imperium Osmańskim.

Top 1.Troja – stanowisko archeologiczne

Stanowisko archeologiczne w Troi wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO i przyciąga rocznie wiele turystów. Znane głównie z poematu epickiego przypisywanego Homerowi pod tytułem” „Iliada”. Historia zdobycia miasta za pomocą podstępu w postaci Konia Trojańskiego, na zawsze weszła do kultury europejskiej, oznaczając totalne zniszczenie.

Top 2. Zwiedzanie Stambułu

Będąc w Stambule koniecznie trzeba zobaczyć Błękitny Meczet, budowany w latach 1606-1616 z polecenia sułtana Ahmeda I. Sułtan podobno pragnął dostąpić przebaczenia grzechów swojej młodości przez Allaha, dlatego też chciał wznieść Meczet wspanialszy od pobliskiej budowli Hagii Sofii. Ta z kolei, posiada historię meczetu, budowli chrześcijańskiej oraz muzeum.
Będąc w Stambule trzeba odwiedzić Wielki Bazar, nazywany także Krytym Bazarem. Sprzedaż prowadzona przez różnego rodzaju kupców sięga czasów Bizancjum. Obecnie Bazar rozciąga się na przestrzeni 30 hektarów, a sprzedaje się tu między innymi dywany, wyroby garncarskie, czy biżuterię.

Top 3. Zwiedzanie Tureckich plaż

W czasie tygodnia można zobaczyć wiele atrakcji, warto jednak udać się na jedną lub dwie plaże i niekoniecznie na niej leniuchować. W Turcji znajduje się wiele kurortów wypoczynkowych, w których główną rolę odgrywają cudowne plaże.

Antalya

Piaszczyste plaże miejskie otoczone z trzech stron wysokimi górami, gwarantują niezapomniane wrażenia. Jest to także miasto o statusie metropolii, oferujące moc atrakcji oraz zabytków.

Bodrum

Malownicze miasteczko, z którego popłyniemy na greckie wyspy Kos i Rodos. Ale wcale nie będziecie chcieli się stąd ruszać. Wspaniałe warunki do nurkowania, a także liczne przyjemności łączące się ze statusem kurortu stanowią nie lada gratkę!

Podsumowanie

Co zwiedzić w Turcji w ciągu zaledwie kilku dni? Atrakcji jest tak wiele, ale warto połączyć przyjemne z pożytecznym, i oprócz klasycznego zwiedzania zabytków udać się na jedną ze wspomnianych plaż. Przedstawione top 3 pozwolą na odkrycie historycznej części Turcji, połączone z nowoczesnymi kurortami, prezentującej bogactwo naturalne i kulturowe.